در زمینه معرفی جناب آقای محمد علی دیباجی از اینکه در توانم نیست که خصوصیات بسیار ارزشمند اخلاقی و روحی ایشان را بیان نمایم، عذر خواهی می کنم.

در حال حاضر فروشگاه کتاب ایشان واقع در پردیسان قم، بلوار مسلم، مجتمع تجاری پردیسان، طبقه اول، پلاک های 94 و 95 می باشد.

سخن را کوتاه و در جهت آشنایی تنها به ذکر قسمتی از متن کتاب من و کتاب انتشارات سوره ی مهر که گزیده هایی از تقریرها و یا بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله سید علی خامنه ای می باشد، اکتفا می کنم. حقیقتاً این گزیده کفایت از تمام شرح های طولانی خواهد نمود در معرفی و بیان شخصیت ارزشمند جناب آقای سید محمد علی دیباجی.

 

 

مقام معظم رهبری (حفظه الله) تقریظی  بر کتاب تیپ 83 به کوشش: سید محمد علی دیباجی نگاشته اند:

شرح خاطرات طلاب رزمنده ی جوان که ضمناً شرح گوشه هایی - هر چند کوتاه - از مجاهدات معصومانه ی آنان نیز هست، در این کتاب با قلمی و تقریری شیوا به نگارش درآمده است. این شیوه ی نوی است که روایت از کسی و تقریر از کس دیگری باشد. این قلم اگر پخته تر شود بسی شیواتر خواهد شد. خیلی از خواندن این کتاب محظوظ شدم، چون روحانی در این کتاب درس دین و معرفت را در خطرناکترین جاها می دهد و در آزمایش های دشوار زندگی با مردم شریک می گردد. این طلبه های جوان و خوش روحیه اند که اگر مدارج تحصیل را طی کنند رهبران برجسته ی باب انقلاب و جمهوری اسلامی خواهند شد و روحانیون پرچم دار دینِ زندگی ساز. حوزه ی علمیه بیشک از پرورش چنین طلاب و روحانیونی به خود می بالد و احساس رضایت از انجام وظیفه ی تاریخی خود - که همواره بحمدالله بدان موفق بوده است - می کند. تصادف جالبی بود که توفیق مطالعه ی این کتاب در ایام 15 شعبان و ما بعد آن که به زیارت قم رفته بودم، دست داد.