همکاری در خرید و فروش کتاب
کتابها و مجله های با موضوع قرآن
کتابها و مجله های با موضوع احادیث معصومین
کتابها و مجله های با موضوع دعا

گروه های محصولات

کتابهای با موضوع پیامبر اسلام (ص)
کتابهای با موضوع حضرت زهرا (س)
کتابها و مجلات با موضوع امام علی (ع)
کتابها و مجلات با موضوع امام حسین (ع)
کتابها و مجلات با موضوع امام زمان (عج)
  • ورود همكار تبليغاتي
  • ثبت نام همكار تبليغاتي
  • رهگيري سفارش
کتابهای با موضوع سبک زندگی
کتابها و مجلات با موضوع تربیت
کتابها و مجلات با موضوع مداحی، مرثیه، موعظه و سخنرانی
کتابها و مجلات با موضوع امر به معروف و نهی از منکر
کتابها و مجلات با موضوع مسائل زنان
موضوع: رمان، داستان، فیلمنامه، سرگذشتنامه، خاطرات
موضوع: شعر
کتابها و مجلات با موضوع دفاع مقدس
کتابهای با موضوع علوم حدیث
کتابهای با موضوع مدیریت
کتابهای با موضوع اقتصاد
موضوع: رساله و احکام
کتابها و مجله های با موضوع فلسفه
کتابها ومجلات با موضوع اخلاق
کتابها و مجلات با موضوع علوم سیاسی
کتابها و مجلات با موضوع کلام و عقاید
کتابها و مجله های با موضوع تاریخ

دانشنامه شهادت حضرت زهرا (س)

كد كالا: A-0191
قیمت: 6,000 تومان

دانشنامه شهادت حضرت زهرا (س) جلد 1 و 2 (در یک مجلد) // به اهتمام: علی لبّاف // فروش: 6000 تومان // ناشر: مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر، 86 (چاپ دوم)، جلد شومیز، 440 صفحه، شابک: 4-021-539-964 موضوع: فاطمه ی زهرا، قبل از هجرت، تاریخ اسلام، عقاید،

امتياز اين محصول
0 امتياز
موجود نيست

دانشنامه شهادت حضرت زهرا (س) جلد 1 و 2 (در یک مجلد) //
به اهتمام: علی لبّاف //
فروش: 6000 تومان //
ناشر: مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر، 86 (چاپ دوم)، جلد شومیز، 440 صفحه، شابک: 4-021-539-964
موضوع: فاطمه ی زهرا، قبل از هجرت، تاریخ اسلام، عقاید، بررسی مسئله ی شهادت حضرت زهرا

دانشنامه شهادت حضرت زهرا س

علی لباف

مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر

دانشنامه شهادت حضرت زهرا(س) به اهتمام علی لباف با هدف تحکیم باورهای تاریخی نسل جوان شیعه و رد افرادی که شهادت حضرت را افسانه و غیر قابل اثبات می‌دانند، در قالب دو جلد تنظیم شده و هر جلد مشتمل بر چند کتاب است.

مطالعه این دانشنامه علاوه بر دریافت پاسخ بسیاری از شبهات و سؤالات فراوان، مخاطب را با منابع متعدد شیعه و سنی آشنا می‌سازد و از سوی دیگر شیوه و نحوه شبه‌افکنی مغرضان و دشمنان اسلام ناب را نیز فرا می‌گیرد.

کتاب به رنگ خون - سیری در نصوص شهادت حضرت زهرا(س) به عنوان اولین کتاب جلد اول درصدد پاسخ‌گویی به مقاله محمد جواد حجت کرمانی در روزنامه آفتاب می‌باشد که نویسنده بعد از تحلیل شبهه با تکیه بر منابع متعدد و معتبر جواب آن را به صورت علمی بیان می‌کند.

با کاروان جوین - سوگنامه شهادت حضرت زهرا(س) در میراث مکتوب نیشابور دومین کتاب این جلد است که با راهنمایی آیت الله سید علی حسینی میلانی نگاشته شده که سرخی شهادت جانسوز حضرت فاطمه(س) را به روشنی ترسیم کرده و هر پژوهشگر حقیقت‌جویی را به سر منزل مقصود می‌رساند.

سومین کتاب جلد اول دانشنامه حقایق پنهان - تآملی کوتاه در تحریف اسناد فاطمیه(س) نام دارد که نمونه‌هایی  از ترفند قلم نااهلان را معرفی می‌کند تا گوشه‌ای از ابعاد مظلومیت صدیقه طاهره نمایان شود و در همین راستا در سه گفتار با عناوین حذف و سانسور حقایق، تحریف و جابه‌جایی حقایق و توجیه با هدف کتمان حقایق نمونه‌هایی از ظلم علمی و قلمی که در کتاب‌های دیگران وجود دارد، بیان می‌شود.

تازیانه بر وحی - حضرت محسن(ع) در منابع اهل سنت نام چهارمین کتاب جلد اول است که در ابتدا به دو شیوه تحریف درگذشت حضرت محسن(ع) از سوی نویسندگان سنی اشاره و در ادامه به صورت علمی و با توجه به منابع و افراد مورد قبول خود اهل سنت به این شبهه‌پراکنی‌ها پاسخ داده می‌شود.

زخم آتش - احراق بیت فاطمه(س) در منابع اهل سنت آخرین کتاب جلد اول این دانشنامه است که در ضمن چند گفتار به صورت مختصر به  ادعاها و شبهات عبداالعزیز نعمانی درباره استناد و دلالت مدارک تاریخی حاکی شهادت حضرت زهرا(س) پرداخته است.

جلد دوم دانشنامه شهادت حضرت زهرا(س) مشتمل بر هفت کتاب است که صدای سیلی کبود - بازخوانی مصائب حضرت زهرا(س) در نسخ خطی قرن 5و 6 هجری اولین کتاب این جلد است که به صورت علمی به پاسخ‌گویی به شبهه حجت کرمانی درباره نامه عمر به معاویه پرداخته و همچنین نگارنده روابط عمر با معاویه را نیز بیان می‌کند.

نشکفته - مصائب حضرت زهرا(س) در میراث علمی ابن قولویه قمی دومین کتاب این جلد است که در این نوشتار نخست درباره ابن قولویه مطالبی به اختصار گفته شده و در ادامه متن عربی روایت حاکی از مصائب حضرت و به قتل رسیدن حضرت محسن(ع) را از کتاب گرانقدر کامل الزیارات ذکر و ترجمه آن نیز آورده می‌شود.

هجوم اول به روایت یعقوبی سومین کتاب جلد دوم دانشنامه است که نگارنده در پیشگفتار دو نوبت هجوم به خانه حضرت را بیان و در ادامه به ارایه مطالبی درباره یعقوبی و کتاب تاریخش پرداخته و سپس درباره هجوم اول به روایت یعقوبی و شبهه مندرج در مجله ندای اسلام به تفصیل سخن گفته شده است.

چهارمین کتاب این جلد و آتش زبانه می‌کشید - احراق بیت فاطمه(س) در منابع امامیه نام دارد که روایات و نصوص حاکی از آتش زدن درب خانه را می‌شمارد و همچنین منابع تاریخی شیعه و سنی در این موضوع را بررسی می‌کند.

پنجمین کتاب این جلد با عنوان آن روز سرد - قباله فدک و پرسش‌های فرارو بعد از آشناساختن مخاطب با اصل ماجرای فدک با تکیه بر منابع اهل سنت و شیعه برخی شبهات و استبعادات دکتر اصغر قائدان درباره پاره کردن قباله فدک را پاسخ داده است.

رنج‌های فراموش شده - بازخوانی حوادث هجوم از زبان شاهدان عینی عنوان ششمین کتاب جلد دوم دانشنامه است که درصدد پاسخ به این شبهه و سؤال است که آیا در زمان امام علی (ع) و از زبان مبارک ایشان حوادث تآثرآور هجوم به خانه ذکر شده است!؟

آخرین کتاب دانشنامه ایستاده در باد - نگاهی گذرا به حمایت‌های حضرا زهرا(س) از امیرمؤمنان علی(ع) نام دارد که در چند گفتار به ترتیب زمانی جانفشانی‌ها و حمایت‌های حضرت در راه ولایت و امامت را برای مخاطب روشن ساخته است.

 ارایه مباحث علمی و منطقی، ذکر متن عربی روایات همراه با اعراب، آدرس‌دهی در پاورقی، ارایه جمع‌بندی در خلال برخی از مباحث، آوردن تصویر جلد برخی از کتاب‌ها، ارایه تصویر نسخه خطی نامه معاویه به عمر، روزشمار حوادث فاطمیه و نقشه تقریبی خانه حضرت زهرا(س) در سال یازدهم هجری از دیگر ویژگی‌های این دانشنامه است.