همکاری در خرید و فروش کتاب

خبر : ضمانت های سامانه فروتل به خریداران محصولات فروشگاه های عضو

كد خبر    :  4320
  مدير
تاريخ خبر :  1394/11/29 - 12:59:20
ضمانت هایی که سامانه فروتل به خریداران در قبال محصولاتی که فروشگاه های عضوش می ده این است که تضمین اگه فرد خرید اینترنتی داشت ولی فروشنده کتاب رو نفرستاد، حتما مبلغ برگشت داده می شه به حسابی که از اون حساب واریز وجه انجام شده. کارمزد بانکی بابت برگشت وجه هم از فروشنده اخذ می شه. یعنی خیال خریداران جمع که اگه هر وقت اشکال از جهت فروشنده بود، حتما مبلغ بدون کمی و کاستی در یه زمان قابل قبول به حسابشون بر می گرده.

1- اگر کالا توسط فروشنده اصلی ارسال نشد یا انصرافی شد و یا به هر دلیلی در شبکه حمل و نقل به دست مشتری نرسید، حق مشتری برای برگشت وجه قطعاً محفوظ است و فروشنده کالا در این مورد پیگیر است و علاوه بر این ، مرجوع شدن وجه کامل سفارش از طرف « شرکت فروتل » کاملاً تضمین شده است.

در ضمن این پیگیری و شکایت رو می تونین از لینک زیر انجام بدهید:

http://frotel.com/report?refid=1

2- اگر کالایی خریداری شد و پس از تحویل مشکلی داشت و مشتری درخواست برگشت وجه داشت، در این حالت مسئولیت با فروشنده است و شرایط گارانتی را باید فروشنده اعلام کند چون در این حالت فروتل مبلغ را با فروشنده تسویه کرده است و مبلغی در اختیار فروتل نیست که وجه را برگشت دهد.

 

در مورد دوم باید بگم که چون تمام ریزه کاریهای کتاب خریداری شده در سایت ثبت شده، اگر کتابی که به دست شما رسید، مشخصاتش به شکل قابل ملاحظه ای با اون چیزی که ثبت شده بود فرق داشت، حق با خریدار است. اما گاهی برخی مشخصات به صورت تقریبی وارد می شوند که در این گونه موارد باید مصالحه کرد. نه اینکه کامل کالا رو پس فرستاد.

مثلا اگه فروشنده نوشته بود که وزن کتاب حدود 2 کیلو است اما وقتی که رسید توی مشخصات بسته پستی دیدن نوشته دو کیلو و دویست و این دویست گرم اضافه، یه هزینه پانصد تومان اضافه ای در بر داشت، این وقت به خاطر پانصد تومان حق فسخ که نباید قائل شد.

وزن کتابها می تونه برای کتابهای سنگین تر نیم کیلو تا یک کیلو و برای کتابهای سبک تر بین صد گرم تا نیم کیلو متفاوت باشه که این مقدار رو باید مصالحه کرد و حق فسخی در این مورد نمی توان قائل شد.

اما اگه کتابی در سایت ثبت شده بود که نیم کیلو است، اما وقتی به دست خریدار رسید، دید بسته پستی سه کیلو است، اینجا دیگه نمی شه مصالحه کرد و حق فسخ برای خریدار است.

یا مثلا اگه کتابی توی سایت درج نشده بود شابک نداره. این مورد رو نمی شه فسخ کرد.

یا مثلا اگه کتابی درج شده بود وزیری، ولی حالا یه ده سانتی متر حداکثر اندازه اش بزرگتر بود، بازم حق فسخ نیست.

اما اگه کتابی درج شده بود جیبی ولی یهو از کار در اومد وزیری یا درج شده بود وزیری ولی از کار در اومد جیبی و یا رحلی و یا پالتویی، این تفاوت قطع زیاد حتما حق فسخ وجود داره.

 

این موارد خیلی هست که نمی شه همه اش رو لیست کرد و باید در مرحله عمل باهاش مواجه شد.

برای همین حتما حق مذاکره و بحث بعد از تحویل گرفتن محصولات را برای مشتری قائل است. اما به شرط اینکه کتاب رو تحویل بگیره از پست. و بعد اینکه مبلغ خرید رو کامل پرداخته باشه. یا اگه پرداخت هم نکنه مبلغ خرید رو، مبلغ ارسال و برگشت پستی رو پرداخت بکنه. در این صورت هم می شه بعدش مذاکره داشت و اگه حق با مشتری بود، همون مبلغ ارسال و دریافت مشتری بهش برگشت داده می شه.

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي