همکاری در خرید و فروش کتاب

خبر : همکاری با فروشندگان یا خریداران کتاب دست دوم

كد خبر    :  4319
  مدير
تاريخ خبر :  1394/11/28 - 00:44:33
برای همکاری با فروشندگان و خریداران کتاب دست دوم راهکارهای گوناگونی وجود دارد. اما با توجه به محدودیت های سایت فعلی و این که در حال حاضر امکان ارتقاء به مرحله بالاتری از فعالیت همکاری جهت خرید و فروش کتاب دست دوم نیست، لذا با توجه به توانایی های همین سایت، راهکارهای زیرد پیشنهاد می شود.

فروشندگان و خریداران کتاب دست دوم را در حال حاضر می توان به کسانی که ساکن قم هستن و کسانی که ساکن قم نیستن تقسیم نمود. این به خاطر آن است که دسترسی به کسانی که ساکن قم هستن راحت تر بوده و ساده ترمی توان اعتماد متقابل ایجاد کرد و فعالیت مناسبی انجام داد.

از نگاه دیگر فروشندگان و خریداران کتاب دست دوم را می توان به کسانی که خریدار یا فروشنده تکی کتابها هستن یا کسانی که خواهان خرید کتابخانه به شکل عمده هستن تقسیم نمود.

در حال حاضر تلاش خودم را می کنم که بتوانم همکاری مناسبی داشته باشم. ولی در حد وسع خودم و توانایی های فعلی سایت. و نیازمند حمایت تک تک شما عزیزان هستم تا بتوانیم این مرحله را ارتقاء داده و به مرحله بالاتر برسیم.

در زمان فعلی حمایت از خریداران و فروشندگان کاملا رایگان است و اگر هم مبلغی اخذ شود بابت ضمانت یا مسائلی مانند آن است. وگرنه اصل تبلیغ و زمان گذاشتن و فعالیت کردن برای خرید و فروش تمام بازدید کنندگان از سایت رایگان است.

 

 

در حال حاضرسه شکل برای همکاری با فروشندگان کتاب می توانم بیان کنم.

1. فروشنده کتابها را بدهد به من تا در زمان کافی از آنها عکس تهیه کرده، فهرست برداری مناسب از مشخصات کتاب نمایم و بعد کتابها را در سایت ثبت نماییم.

یا آنکه کتابها در نزد خود فروشنده باشد. و من به نزد کتابها بروم و از آنها عکس گرفته و لیست مشخصات تهیه کنم و در فروشگاه بگذارم.

البته برای این کار و اینکه با کتابهایی که در حال حاضر در نزد خودم است اشتباه نشود، من یه مدیریت جدید باز کرده و خودم از همان مدیریت جدید استفاده کرده و کتابهای آن فروشنده دیگر را وارد می کنم.

این کار زمان گیر است و زحمت زیادی هم دارد، لذا شاید در یک زمان محدود بتوانم حداکثر چند کتاب او را ثبت کنم اما اگر صبور باشد و همراهی کند در نهایت (در فاصله زمانی قابل قبول) تمام کتابهای او را در سایت ثبت نموده و برای همگان قابل رویت خواهد بود.

برای آن لینک خرید (چه نقدی و چه پستی) هم ایجاد می کنم و اگر از این طریق خریداری شود، بعد از واریز وجه از سوی سایت فروتل به حساب من، که همراه با کسر کارمزد دریافتی فروتل است، من تمام وجه را تقدیم فروشنده کتاب خواهم نمود و هیچ وجهی را حتی برای تراکنش آن برنمی دارم.

و اگر مایل به لینک خرید نباشند، بدون امکان خرید و تایید کردن سفارش آن محصول را در سایت ثبت می کنم که امکان مشاهده آن توسط همشهریان و بازدید کنندگان سایت باشد. البته اطلاعات تماسی کاملی با فروشنده به شکل مناسب و قابل قبولی که هیچ کدام از دو طرف خریدار و فروشنده اذیت نشوند، در سایت قرار داده می شود.

2. اینکه پنل مدیریت برای ورود کتاب ایجاد کرده و رمز و پسورد آن را به دست خود فروشنده کتاب می دهم. در این حالت، چون کتاب را خود فروشنده ثبت می کند، لذا من به شکل مستقیم برای کتاب کاری نکرده ام. اما کاری که من کرده ام ایجاد فروشگاه (خرج اولیه) و تبلیغات و همچنین ثبت دامنه، و ریزه کاریهای ظاهری فروشگاه و ... است. به خصوص هدف گذاری برای پیشرفت کار که باعث ایجاد سایتی شود که هم پر بازدید باشد، هم فروش کتابهای دست دوم در آن زیاد باشد، هم استفاده کاربران از آن بسیار ساده باشد.

در این حالت خود او مدیریت بر پنل شخصی من در فروتل پیدا می کند و می تواند محصولاتش را در کنار محصولات من وارد سایت کند. اما در هنگام ثبت محصول حتما باید نام کاربری فروشنده و راههای ارتباطی با او بیان شود. علاوه بر آن که در قسمت مناسبی از سایت فروشنده های سایت را تا حدودی معرفی می کنم. همچنین تا حدود زیادی مسئولیت اشکالات و اشتباهات موقع خرید و فروش کتاب با این فروشند ها را از دوش خودم بر می دارم و آن را بر عهده فروشنده و مشتری می گذارم.

اما به هر حال برای تضمین فروشگاه و زیر سوال نرفتن آن برخی موارد سعی به حل مشکل نموده و خودم هم دخالت می کنم. لذا برای وجود این ضمانت لازم است است مبلغی از آن فروشنده دریافت شود. و این ضمانت هم به این خاطر است که به محصولات من هم دسترسی دارد و امکان دارد تغییراتی در آنها ایجاد کند یا ناخواسته حذف کند که برای جبران چنین صدمات احتمالی این ضمانت دریافت می گردد.

 

3. شیوه سوم همکاری آن است که فردی که قصد فروش کتاب دارد، بیاید یه اکانت مدیریت جداگانه در فروتل ایجاد کند. که این زمانی که درخواست ایجاد فروشگاه نداشته باشد رایگان است.

ایشان اگر مایل باشد به عنوان زیر مجموعه من وارد شود خیلی بهتر است. چون دیگر نیاز به ثبت درصد برای پورسانت بازاریاب نیست که با این راه محصولات ثبت شده ایشان در سایت من توانایی نمایش دارا باشند. یعنی ایشان در این حالت هر محصولی که ثبت نماید، من هم می توانم در فروشگاه نمایش دهم.

اگر هم که بدون اینکه زیر مجموعه من شود، در سایت ثبت نام کند، ایشان می تواند که به صورت مستقیم محصولاتش را ثبت نماید. در این حالت برای اینکه من بتوانم محصولات ایشان را نمایش دهم باید حتما درصدی برای بازاریابی تعیین کند تا من به عنوان بازاریاب محصولات او را در سایت خودم برای فروش قرار می دهم. و البته می تواند تعیین کند که من تنها بازاریاب اختصاصی او باشم که تأثیر و فرق چندانی ندارد.

و در این شکل نیز معرفی کاملی از فروشنده می نمایم و تمام مسائل در زمینه فروش کتاب بر عهده خود او می باشد.

اما باید حتما محصولات را در فروتل وارد کنند؟ اگر از سرویس دیگری استفاده کنند یا در وبلاگ و ... معرفی کنن سودی ندارد؟

چرا می شود من از سایتم به ایشان لینک بدهم. ولی امکان خرید و فروش پستی آن به صورت مستقیم نیست مگر اینکه من خودم دوباره محصول او را در سایت ثبت کنم.

حاضرم بیشترین همکاری جهت آموزش چگونگی ثبت محصول و ریزه کاری های آن، چگونه انجام دهد سریعتر، بهتر و قابل اطمینان تر شود را انجام می دهم. یعنی تا حد ممکن از فروشنده همکار حمایت خواهم کرد.

تا اینجا بحث همکاری با فروشنده.

اما همکاری با خریدار چگونه؟

خوب خریدار با مشاهده کتابها یا کتاب مورد نظر خود را پیدا می کند یا نمی کند.

اما اگر خریدار کتاب خود را نیافت چه. این جا امکان دارد خریدار نیازمند به خرید چندین کتاب باشد یا یک کتاب. در اینجا او می تواند از یکی از سه حالت بالا استفاده کند و درخواست خرید کتاب خود را در سایت ثبت کند.

 

 

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي